Monday, June 4, 2012

The unhatched eggs


I have been waiting and waiting. I've waited one week extra until I dared to check if there were any fertile eggs. There weren't. Not even one. And the birds continued to sit on them all this time. The society finches are one of the best parents in the finch world. And somehow they knew if the eggs were "empty". They tossed out a couple. But with very long intervals in between the empty eggs.
Funny enough, after I've removed the eggs the birds acted as if nothing has happened. They took a bath more than three times (they have been avoiding doing it while incubating), ate more food and hopped around more vigorously. 
I left the nest inside the cage. In case they decide to give it a second try.

4 comments:

Ieva said...

O is ko galima spresti, kad padeti kiausiniai jau "galetu tapti pauksciukais"?:)

Reda said...

Nepatartina tikrinti, kol paukščiai peri. Net rankų riebalai gali užkimšti lukšto poras ir paukščiukas mirs. Aš jau kai žinojau, kad tikrai praėjo išsiritimo laikas, pakėliau kiaušinius prieš šviesą-matosi labai gerai, kad gyvybės viduj nėra. Jokių net kraujagyslių nebuvo. Bet ir lizde matėsi, kad nieko nėra, nes šviesūs. Jau kai embrionas auga, kiaušinis tampa tamsus.

Bantik said...

Kokio nerealaus dydzio butu tie pauskciukai!
Kai vaikystej turejau banguotasias papugeles, jos ne kart nedejo kiausiniu, gali but, kad abu buvo patineliai...tik vienas su mergaitisku vardu:D

Reda said...

Aha, aš kai pirmasyk pamačiau ką tik išsiritusius, net nusigandau, kaip tokie maži gali iš viso būti gyvi. Kaip kokie kirmėliukai, brrrr. O banguotukus kažkaip iš aplink šnervių esančios spalvos seniau žiūrėdavo. Jei mėlyna-patinėlis, jei rausva-patelė. Bet šitas žinas pasitikrinti reiktų :-)