Thursday, December 10, 2009

Sanpaku
Japonų kalba tai-"trys baltumai"... Kelių milimetrų tarpelis tarp akies rainelės ir apatinio voko. Tokia subtilybė, o sukelianti žavėjimąsi ir pavydą. Daugeliui tai pranašumo ir grožio ženklas, nors manoma, kad tai gali būti fizinio ir dvasinio disbalanso pranašas.
Taip pat yra sakoma, kad žmonės, turintys sanpaku akis dažnai būna chroniškai pavargę, netekę seksualinio vitališkumo, sumenkėjusių instinktyvių reakcijų, blogos nuotaikos, kankinami nemigos ir stokojantys precizikos savo mintyse bei veiksmuose. Išeitis-makrobiotinė dieta.

1963 makrobiotikos pradininkas Džordžas Ohsawa išpranašavo, kad dėl sanpaku akių prezidento Džono. F. Kenedžio tyko didelis pavojus. Po įvykusios tragedijos kilo sensacija.
O štai ką sako Džordžas Ohsawa:
Tragedijos yra suprantamos ir jų galima išvengti.
Jos ištinka žmones, kurių sistemos yra išbalansuotos.
Tragedijų galima išvengti pagerinus sveikatą.
Ją pagerinti galima studijuojant ir praktikuojant makrobiotiką.


Pasirodo, visi mes galime bent jau trumpam įgyti sanpaku- dažnai vartojant alkoholį, narkotikus, po ilgų bemiegių naktų linksminantis ar tiesiog mokantis iki vėlumos.
Atsikėlusi ryte nueik prie veidrodžio ir tiesiai pažvelk į save, ar yra 'baltumo"?

10 comments:

GinCherry said...

Perskaičiau tekstą ir iš karto puoliau į veidrodį žiūrėti :D Pas mane yra, jei teisingai supratau [nors turbūt čia neįimanoma nesuprasti], bet gal tai įtakojo tai, kad vėlai ėjau miegot, sunkiai užmigau ir keliausi, kaip man, pakankamai anksti :D

P.S fonui naudoji skaidres ant sienos ar čia fotošopas? :) Labai patinka ši tavo fotografavimo technika :) Buvau nusižiūrėjus pas vienas fotografes ir kaip tik parsivežiau iš sodo savo vaikystės multikų aparatą, tik nežuūrėjau ar visos detalės yra :) Gal irgi reiktų išbandyti :)

Reda said...

Hehe, sianakt gerai pabandyk isimiegoti ir ryt pasitikrink akis vel.

As cia su projektoriumi pazaidziau. Savo nuotraukas tiesiog projektavau is kompiuterio.
O! Kaip faina, kad vis dar turi ta aparata! Maniskio seniai jau ne kvapo! Kiek idomiu ir graziu dalyku su juo galima padaryti.

GinCherry said...

Bet įtariu, kad susižavėjimą tai kelia tik Japonijoje? :) gerai, bandysiu :)

Ech, kaip pavydžiu tau projektoriaus, taip norėčiau namie ant sienos kiną žiūrėt :) O savo aparačiuką bandysiu traukti, tik man kažkodėl atrodo, kad ten trūksta kažkurios dalies, bet gal galima ką sugalvoti ir turiu visą dėžę multikų :D

Reda said...

Deja, projektorius pasiskolintas is VDA. Bet turiu svajonę įsigyti savo. Tikrai malonu buvo filmus ant sienos namie žiūrėti. Bet projektoriaus aš pirmiausia dėl šiaip visokių rojektų darymo noriu.
O del sanpaku- net nezinau, man atrodo, Vakaruose tai tiesiog neįvardijama, bet tokias akis turinčiais žmonėmis nesąmoningai žavimasi, nesuprantant jų patrauklumo priežasties.

GinCherry said...

Darysiu tyrimą :D Šiąnakt vėl mažai miegojau tai neobjektyvu :D Nors vakar paskaičiau daugiau apie tai, tai nėra geras ženklas ir sužinojau, kad galėčiau su Charless Manson į draugiją eiti, nes jis irgi turėjo nuostabias sanpaku akis :)

Reda said...

Bet ir Merlin Monroe jas turėjo... Nors nežinau, ar čia protingai aš, nes jos visas gyvenimas viena tragedija buvo...

GinCherry said...

Mhm, Monroe tikrai nebuvo stabilios psichikos, nes buvo paveldėjus polinkį į depresiją iš mamos, plius visi vaistai, kuriuos ji vartodavo užgerdama alkohliu irgi galėjo turėti įtakos sanpaku akims :D Nes rašoma, kad pas narkomanus būna dažnai, bet vėlgi Charles Manson irgi darė įtaką žmonėm, turėjo savo sekta, tik va, kad ta įtaka nebuvo gera...
O kalbant apie Monroe tai mano ir jos asmenybės tipas atitinka pagal MBTI testą :)

Reda said...

Įdomu pasidarė, kas čia per testas.
O Mansono atvejis tikrai vertas dėmesio. Einu, paskaitinėsiu daugiau.

Reda said...

Beje, Mansonas laikė save scientologu. Aš to moksloo, religijos knygą perskaičiau 17 būdama. "Dianetika " vadinosi. Labai skeptiškai nusiteikusi buvau skaitydama, bet kai kurie dalykai tikrai įdomūs pasirodė. Bet nepatarčiau gaišti prie tos knygos laiko...
Mane domina tas faktas, kad tokių nusikaltėlių, kaip M dauguma pasekėjų buvo moterys.
Ir šiaip, dažnas atvejis, kai moteris pamilsta nusikaltėlį dar beatlekantį bausmę. Kur čia paslaptis?

GinCherry said...

Šiaip gan tikslus testas, kiek iš pažįstamų ir artimųjų kas darė tai atitinka visiems :)

Nežinojau, kad jis scientologas buvau, galvojau, kad savo kažkokią sektą buvo įkūręs :) O dėl moterų meilės nusikaltėliu tai gal čia iš serijos "moterims patinka blogi berniukai"? :D Arba kitas dalykas - labai gražius laiškus rašo :D